بازرسی در زمان دریافت

عدم دسترسی به برخی وسایل در هنگام نیاز بسیار خسته کننده و زمان بر هستند. یکی از مراحل اولیه مهم قبل از نصب سیستم لوله‌کشی، بازرسی محصولات دریافتی است. با کنترل کالاهای ورودی- به منظور اطمینان از اینکه قطعات دریافتی همان قطعاتی هستند که سفارش داده شده‌اند و اینکه آن‌ها در وضعیت مناسبی رسیده و آماده نصب هستند- می‌توان هزینه‌های ساخت و ساز را کمینه کرد و برنامه زمان بندی را حفظ نمود.

کنترل و بازرسی سفارش

وقتی سفارشی از راه می‌رسد، می‌بایست کنترل شود که آیا محصول دریافتی به مقدار مورد نظر و در شرایطی که برای نصب مناسب است، دریافت شده یا خیر. به این منظور از چندین سند استفاده می‌شود. سند سفارش خرید یا تأییدیه سفارش شامل لیستی از هر آیتم سفارش داده شده، شرح آن و مقدار مورد نیاز از آن است. بار ورودی در لیست بارنامه که همراه بار است، تشریح شده است. توضیحات و مقدارهای ذکر شده در لیست بارنامه باید با آنچه در سفارش خرید و یا تأییدیه سفارش آمده است، مطابقت داشته باشد.

شرکت باربری بارنامه‌ای را ارائه می‌کند که معمولاً شامل توضیحاتی درباره تعداد بسته دریافتی از محل کارخانه سازنده است. تأییدیه سفارش، لیست بسته‌ها و بارنامه، همگی باید با هم مطابقت داشته باشند. هر گونه مغایرتی می‌بایست مابین فروشنده، شرکت حمل و نقل و گیرنده مورد حل و فصل قرار گیرد. گیرنده باید برای هرگونه مغایرت، دستورالعملی برای حل و فصل داشته باشد.

به منظور تشخیص آنکه مشخصات بار ورودی به درستی در مدارک کاغذی قید شده است، هیچ راه جایگزینی بجز بازرسی چشمی وجود ندارد. محصولات بوسیله علامتگذاری هایی که روی هر یک از آن‌ها صورت گرفته، قابل شناسایی هستند. این علامات می‌بایست از نظر مطابقت با تأییدیه سفارش و لیست بارنامه کنترل شوند. تعداد بسته‌ها و شرح آن‌ها می‌بایست از نظر مطابقت با بارنامه بررسی شود.

بار باید قبل و در زمان تخلیه بار از نظر هر گونه عیب یا خرابی که ممکن است هر زمانی در طی جابجایی محصولات رخ داده باشد، بررسی شود. خرابی‌های واضح همچون بریدگی، سائیدگی، خراشیدگی، قُر شدگی، پاره شدگی و سوراخ شدگی باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. برای دریافت راهنمایی در مورد ارزیابی عیوب محصولات می‌بایست از کارخانه سازنده مشاوره گرفته شود. محصولات معیوبی که همچنان دارای خواص عملکردی محصول سالم هستند باید تفکیک شوند و برای یافتن راه حل با کارخانه سازنده بحث و تبادل نظر صورت بگیرد.

وقتی برای نصب لوله قرار است از جوشکاری زینی استفاده شود، وجود دود گازوییل روی سطح خارجی لوله حائز اهمیت است، چرا که وجود آن ممکن است منجر به کاهش کیفیت جوشکاری زینی اتصالات شود. برای جلوگیری مؤثر از تخریب دودی باید یا حداقل یک سوم ابتدای لوله‌ها را با پوشش برزنتی پوشاند، و یا از کامیون‌هایی با دود اگزوز کم استفاده کرد. در صورت نیاز به برزنت های ضد دود، باید آن‌ها را از قبل در محل آماده نمود تا بار پس از رسیدن، بوسیله آن‌ها پوشانده شود.

گزارش رسید و گزارش خرابی‌ها

راننده کامیون محموله از فرد تحویل گیرنده خواهد خواست تا بارنامه را امضا کند و تأیید نماید که بار با شرایط مناسبی دریافت شده است. هرگونه خرابی، بسته‌های جامانده و ... باید همان موقع در بارنامه قید شوند. مشکلات حمل و نقل از جمله خرابی، بسته‌های جامانده، مغایرت در اسناد باربری، محصولات نادرست (غیر از آنچه سفارش داده شده است) و غیره باید بلافاصله به تأمین کننده محصول گزارش داده شوند. ادعانامه‌های ترابری باید طی 7 روز تکمیل شوند.

آماده سازی محل

حمل و نقل و آماده سازی محصولات لوله‌های پلی‌اتیلن عموماً طبق مقررات ایمنی دولتی مثل OSHA در ایالات متحده یا CCOSH در کانادا صورت می‌پذیرد. افرادی که محصولات پلی‌اتیلنی را حمل و با آن‌ها کار می‌کنند، می‌بایست با مقررات ایمنی کاربردی وضع شده از سوی دولت آشنایی داشته باشند. اطلاعات بیشتر در مورد حمل و نقل و جابجایی لوله‌های پلی‌اتیلن، در نشریه «راهنمای کار با مواد» از مؤسسه PPI(1) و یا در توصیه‌های سازنده محصول درباره تخلیه و جابجایی بار، در دسترس است. در هر حال، مسئولیت حمل بار به محل و جابجایی ایمن آن همچنان به عهده افرادی است که حمل و نقل و جابجایی را به انجام می‌رسانند.

توصیه‌های کارخانه سازنده در مورد تخلیه و جابجایی بار معمولاً در زمان خروج بار از کارخانه به راننده کامیون تحویل می‌شود و از او خواسته می‌شود توصیه‌های تخلیه و جابجایی بار را در زمان تحویل بار، به فردی که در محل دریافت بار حضور دارد، ارائه دهد.

همواره مقررات ایمنی کاربردی وضع شده از سوی دولت و توصیه‌های کارخانه سازنده درباره تخلیه و جابجایی محصولات لوله‌های پلی‌اتیلن را در هنگام حمل و نقل یا جابجا کردن این محصولات، در نظر بگیرید. جابجایی ناایمن می‌تواتد به دارایی‌ها و یا تجهیزات آسیب رسانده و برای افراد حاضر در محل خطرناک باشد. در هنگام تخلیه بار، جابجایی لوله‌ها و اجزای آن‌ها، افراد غیر ضروری را از محل دور نگه دارید. همواره ببینید (به اطراف توجه کنید) و دیده شوید (در موقعیتی قرار بگیرید که در صورت نیاز به کمک، افراد دیگر شما را ببینند و به کمکتان بشتابند). همه افراد درگیر در تخلیه بار و جابجایی لوله‌های پلی‌اتیلن و اجزای آن‌ها باید اطمینان حاصل کنند که همه افراد دیگر را می‌بینند و توسط همه افراد دیگری که در تخلیه بار و جابجایی مشغول‌اند، دیده می‌شوند.

لوله پلی‌اتیلن، مستحکم، سبک وزن و انعطاف‌پذیر است. معمولاً در هنگام نصب، نیازی به تجهیزات بالابر پرقدرت نیست. لوله‌های با قطر کمتر از 8 اینچ (219 میلی متر) و وزن حدودی کمتر از 6 پوند بر فوت (9 کیلوگرم بر متر) را می‌توان بصورت دستی جابجا کرد. لوله‌های با قطر و وزن بالاتر، به تجهیزات جابجایی مناسبی جهت بلند کردن، جابجا کردن و پایین گذاشتن نیازمندند. لوله‌ها نباید روی هم انباشته شوند، پرتاب شوند، هل داده شوند و یا در داخل ترانشه کشیده شوند.

لوله‌های پلی‌اتیلن بلندی که با جوشکاری گرمایی لوله‌های کوتاه تر ساخته شده‌اند را می‌توان در حالت سرد، در محل نصب خم کرد. باید برای اطلاع از توصیه شرکت سازنده در مورد شعاع خمش لوله در محل نصب، با آن‌ها (شرکت سازنده) مشاوره کرد. معمولاً خم کردن در محل نصب شامل هل دادن یا کشیدن لوله تا شعاع خمش مورد نظر وسپس نصب مهار کننده‌های دائمی است مانند پرکردن اطراف لوله در زیر زمین با مواد پرکنندهکه به منظور حفظ خمش ایجاد شده می‌باشد. در صورت استفاده از بلوک‌های موقت (برای ایجاد خمش)، باید به منظور جلوگیری از ایجاد بارهای نقطه‌ای روی لوله، آن‌ها را قبل از پرکردن مجدد، از محل برداریم.

نیروی قابل ملاحظه‌ای برای خمش لوله‌های بزرگ در محل نصب لازم است و در صورت لغزیدن ابزار نگهدارنده لوله و یا رها شدن ناخواسته لوله در زمان ایجاد خمش، لوله بصورت فنر مانند به حالت قبلی خود بر می‌گردد. هشدارهای ایمنی لازم برای خمش در محل نصب را ملاحظه کنید.